Evde Doğal yöntemlerle Siyah Nokta Tedavisi

Siyah Noktalar ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Siyah noktalar özellikle gençlik döneminde hem erkeklerde hem de bayanlarda orta çıkan sorunlardan bir tanesidir. Dikkatli bir şekilde tedavi edilebilirse sonraki dönemlerde yüzünüzde herhangi bir iz dahi kalmamaktadır. Aksi bir durumda düzgün tedavisi yapılmayan durumlar, sonraki dönemlerde daha farklı cilt sorunlarına neden olabilmektedir.

Siyah Nokta Tedavisindeki İlaçlar

Günümüzde piyasada siyah nokta tedavisinde birçok yöntem ve ilaç bulunmaktadır. Bunlardan en sağlıklı olanını seçmek, ilerleyen dönemlerdeki cilt sorunlarının da engellenmesini sağlayacaktır. En doğru ve en sağlıklı cilt bakım yöntemleri ve ilaçları her zaman en doğal ve bitkisel olan çözümlerdir. Bir yöntemin bitkisel veya doğal olması sağlıklı olacağı anlamına gelmemektedir. Çünkü içerdiği bir bileşen sizin cilt yapınızla uyum göstermeyebilir. Bu konuda en doğru karar, bir uzmana danışmak ve onun önerilerine göre hareket etmek olacaktır.

Kişilerin, bu yüz problemlerinin tedavisinde, yaptığı en büyük yanlış bunların bilinçsizce sıkılması olmaktadır. Çünkü bu şekildeki bir yöntem, yüzdeki kılcal damarlara ve deri altı dokularına zarar verecektir. Bu tür bir yöntem ayrıca ciltte leke ve izlerin kalmasına da neden olabilmektedir. En doğru yöntem galiba bir uzmana gidip bu sorunları onun temizlemesini istemenizdir.

Evde Siyah Nokta Tedavisi

Evde Doğal yöntemlerle Siyah Nokta Tedavisi

İlk olarak eczaneden bir adet şırınga alın. Evinizde bir kabın içerisine bir miktar su koyun ve kaynatın. Kaynayan suyu ocaktan alın ve yüzünüze bir bez veya havluyu sarın ve bu sıcak suyun üzerine yüzünüzü tutun. Yani, buhar banyosu yapın,  bu yöntemden sonra siyah noktalar çok kolay çıkmaktadır. Bu işlemin ardından iğnesini çıkardığınız şırınga yardımı ile siyah noktaların üzerine bastırın, bu sorunlar şırınganın içerisine girecektir. Bu işlemleri ardından uygun bir temizleme losyonu ile yüzünüzü temizleyin.

Yüz Temizleme Losyonu

Tarif 1: Bir kabın içerisine birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur koyun ve üzerine bir miktar su ilave ederek kaynatın. Soğuduktan sonra yüzünüzdeki siyah noktaların üzerine sürün.

Tarif 2: Bir buçuk tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve bir tatlı kaşığı balı bir kabın içerinse koyun ve iyice karıştırın. Daha sonra yüzünüze sürün ve 35 – 40 dakika kadar bekleyin. Soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Yıkama işleminden sonra yağsız nemlendirici bir krem sürün.

Tarif 3: Yeterli büyüklükteki bir kabın içerisine bir tutam kırlangıç otu ve ayrık otunu koyun ve üzerine 5 bardak su ilave ederek kaynatın. Bir gece dinlendirmeye bırakın ve ertesi gün siyah noktaların üzerine sürün.

Siyah nokta sorunları için kendi cilt tipinize uygun olan tarifi seçebilir veya daha farklı bir tarif için arama motorlarını kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*