Saç Boyamada Doğal Yöntemler

Doğal Saç Boyama Yöntemleri Kadınların vazgeçilmez isteklerinin başında gelen saç boyamak, kimi zaman, değişik, göz alıcı, çekici bir renk elde etmek, kimi zamansa, yaşlılığın etkilerini azaltmak amacı taşımaktadır. Fakat saç boyalarının kimyasal yapısı göz önünde bulundurulduğunda, uzun süre kullanımda, saça ciddi hasarlar verebilmektedir. Bu tahribatın önüne geçebilmek için, son zamanlarda, doğal saç boyama yöntemleri tercih edilmektedir.

Saç Boyama yöntemleriKimyasaldan uzaklaşmak isteyen insanların geliştirmiş olduğu bazı doğal saç boyama yöntemleri vardır. Bunlardan en yaygın olanlarından biri, ceviz kabuğu ile saça renk verme yöntemidir. Kurumuş yeşil ceviz kabukları ve ceviz yaprakları kullanılarak hazırlanan losyon, saçların kahverengi tonunda renklenmesini sağlamaktadır. Hazırlanan bu losyon, haftada bir saç diplerine ve tellerine uygulandığında, beyazlamış saç tellerinin zamanla saçın doğal rengine kavuştuğu da görülmektedir. Doğal saç boyama yöntemlerinden bir diğeri de, kadınların çok sık kullandığı bir yöntem olan kınayla kızıl renk elde etmektir. Kıvamlı bir hamur haline getirilen kınanın saça uygulanmasıyla, kadınların istediği, canlı bir koyu kızıl renk elde edilmektedir. Haftada bir uygulama yapıldığında istenilen kalıcılık da elde edilmektedir. Bunlardan başka; sarı saçların mat görünümünden kurtulup

Kızıl Saç boyamada Doğal Yöntemler

canlılık kazanmasını sağlayan papatya, koyu renk saçların koyuluğunu korumasını sağlayan, siyah çay ve adaçayı, kahverengi saçlar için canlılık ve röfleli görünüm kazandıran soğan kabuğu ve siyah çay da doğal saç boyama yöntemleri arasında sayılmaktadır.

                Doğal saç boyaları, kimyasal boyalar kadar kalıcılık sağlamamaktadır. Bu sebeple uygulamaların düzenli olarak tekrarlanması gerekir. Bununla birlikte, kimyasal boyaların aksine, saça zarar vermez, aksine saçın beslenmesini sağlar. Beyaz saç oluşumunu engeller.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*