Mutlu ve Sağlıklı Evliliğin Formülü

Evlilik çiftlerin birlikte yürümesi gereken uzun bir yoldur. Bu yolu yürürken çeşitli engellerle karşılaşılabilir ve taraflardan biri bu yolu sonuna kadar yürümekten vazgeçebilir. İşte bu yolun sonuna el ele ve çıkan bütün engellere göğüs gererek devam edebilmek için evlilikte bazı kurallar söz konusudur.

Mutlu ve Sağlıklı Evlilikler için Neler Yapılmalıdır?Mutlu ve sağlıklı evlilik için en başta eşler birbirlerini iyi tanımalı, evlilik için iyi düşündükten ve iyi analiz yaptıktan sonra hayatlarını birleştirmeye karar verilmelidir.  Kişi kendisini henüz tanıyamıyorken hiç kimseyi yüzde yüz tanımak tabi ki mümkün değildir. Fakat karşı tarafı kendimize benzetmeye çalışmadıktan ve onunda bir kişiliği olduğunu düşündükten sonra anlaşma konusunda hiçbir sorun çıkmayacaktır. Önemli olan nokta öncelikle dinlemeyi iyi bilmeli, daha sonra karşılıklı fikir alışverişi yaparak var olan sorunlarda çözüme ulaşılmalıdır. Mutlu ve sağlıklı evlilik için güven çok önemlidir. Güven bir kere zedelendi mi bir daha onu düzeltmek ve tekrar güveni sağlamak ya mümkün değildir ya da çok uzun seneler alabilir. Eşler evlilik süresince birbirlerinin her hareketinden sorumludur. Bundan dolayı karşı tarafa zarar verecek her hareketten kaçınılmalı ve yalan hiçbir zaman söylenmemelidir.

Mutlu ve sağlıklı evliliğe sahip olunması için eşler birbirlerine saygılı ve dürüst olmalı, arada mutlaka sarsılmayacak kadar güçlü bir güven bağı olmalı, romantik olunmalı, dinlemeyi ve anlamaya çalışmayı öğrenmeli ve arkadaşlık bağı her zaman olmalıdır. Saygı, sevgi, güven ve dürüstlüğü içinde barındıran evlilik her zaman mutlu ve sağlıklı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*