Hamile Kalmak için Önerilen Yöntemler

Her kadın bir diğeri kadar şanslı olamıyor maalesef. Kimi kadın ilk birleşmede hamile kalırken, bir diğeri bir yılın sonunda hatta yapılan tedaviler ile anne olmayı başarıyor. Peki, hamile kalmak için yapılması gerekenleri biliyor musunuz?

Hamile Kalmak için Yapılması GerekenlerHamile kalmak için yapılması gerekilenlerin başında, yumurtlama günlerini takip etmek gerekir. Kadın regl olduktan sonra, ilk günden saymaya başlayarak 12. Güne kadar gelmelidir. Kadın en çok 12. Gün ile 16. Gün arasında hamileliğe en yatkın döneme girer. Tabi ki bu çoğu zaman doğru bir yöntem olmayabilir. Çoğu kadın geç döllenme ile daha sonraki tarihlerde de hamile kalabilir.

Kolay Hamile Kalmak İçin

Sizlerde yumurtalama dönemine yaklaşırken her gün ilişkiye girip spermin kalitesini düşüreceğinize 2 günde bir ilişkiye girmeniz daha doğru olacaktır. Spermler içeriye girdikten sonra orada yaklaşık 2 gün yaşayıp döllenmeyi arttırıyorlar.  İlişkiye girdikten sonra ise hemen yıkanmaktan kaçının. Mümkün ise birkaç saat yıkanmadan durmanızı öneririz.

İlişkiye girdikten sonra bir süre hemen ayağa kalkmayınız. Hatta ayaklarınızı duvara dayayarak bir süre öyle kalabilirsiniz. Çoğu zaman bu uygulamayı doktorlar hastalarına öneriyorlar ve başarıya ulaşıyorlar. Bu süreçte bir kitap alıp okuyabilir ya da müzik dinleyerek can sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Bu kıstaslara dikkat ettiğinizde daha kolay hamile kalmanın yollarını denemiş olacaksınız. Unutmayın ki, her hekim ilk bir yıl denenmesi gerektiğini ve bir yıldan sonra doktor müdahalesi yapılarak farklı yöntemler bulunmasını öneriyor. Stres yapmadan ve kendinizi kasmadan ilişkiye giriniz. Regl gününüz gelmeden gebelik testi yapmayınız ve ilişkiye girdikten sonra akıl oyunları yapıp bu durumu unutunuz. Unutmayın ki çoğu kadın hiç ummadığı anda hamile kaldığını söylüyor ve ekliyor; stres taptığım her ay hüsran ile sonuçlanırdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*