Kol Saati Modelleri

Günümüz Kol Saati Modelleri ve Çeşitleri

İcat edilmesi M.Ö. 3000’li tarihlerde Mısırlılar tarafından icat edilmiştir. O dönemlerde güneş hareketlerine göre hesaplanabilen saatler, zaman içerisinde birçok şekilde karşımıza çıkmaktadır.  Örneğin güneş ışığına dayalı saatler gece çalışmadıklarından dolayı, iki bölümlü bir şişenin içerisindeki kumun hareketlerine göre hesaplanan zaman ölçme biriminin (yani kum saatini) icadını gerektirmiştir. Günümüzde birçok modelleri bulunmaktadır. Saat modelleri hem evimizde güzel bir dekoratif unsur hem de kişiliğimizi yansıtan güzel bir aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüz Kol Saat Modelleri

Giyindiği kıyafetlerde uyumu arayan, kendi tarzını yansıtmak isteyen her bayan ve erkeğin beklentileri de farklı olmaktadır. Bu durum, ihtiyaç ve beklentilere cevap verebilecek birçok modelinde piyasalara sunulmasını zorunlu kılmıştır. Bu çeşitlilikte birçok fiyat alternatifini beraberinde getirmiştir. Bu ürün fiyatlarında alt limit belirlemek mümkündür; ama üst limit diye bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü kişilerin ihtiyaçlarına göre şekillenen saatler, çok değerli bir mücevher olabilmektedir. Birçok ihtiyacı karşılayabilmesi için içersinde zamanı ölçmesinin yanında; süreölçer, tarih gibi birçok özelliği de barındırmaktadır.

Bayan Kol Saat Modelleri

Bayanların en çok tercih ettiği ve vazgeçilmez aksesuarı arasında yer almaktadır. Hemen hemen her kıyafetine uyumlu bir modeli mutlaka vardır. Özellikle çalışan bayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bazen gerekli bir ihtiyaç olması; bazen de güzel bir aksesuar olması nedeniyle tercih edilmektedir. Bayanlara ait ürünler erkek saat modellerine göre biraz daha küçük ebatta ve daha zarif oluyorlar. Bayanlar arasında da spor veya bileklik tarzdaki modeller rağbet görmektedir. Seçilen ürünün kalitesine göre bir fiyatı olan bayan saatlerinde, her kesimden bayana hitap edecek bir model mutlaka vardır.

Erkek Kol Saat Modelleri

Neredeyse her erkeğin kolunda görmeye alışık olduğumuz saatler, erkeklerin tarzını yansıtan önemli bir aksesuardır. Günümüzde kullanımının yerini cep telefonlarına bıraksa da yine en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yer almaktadır. Bayan saat modellerine nazaran erkek saatleri biraz daha büyük ve daha fazla ölçü birimini içerinde barındırmaktadır. Sadece saat özelliği olan modelleri de bulunmaktadır. Elektronik göstergeli olabileceği gibi elektromekanik çeşitleri bulunmaktadır.

En Güzel Aksesuar Bay ve Bayan Kol Saatleri Modelleri

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*