Gelinlik Modeli Seçimi için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik Modeli Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlenmeye hazırlanan gelin adayları gelinlik modeli seçimlerinde verecekleri karar çok önemlidir. Çünkü çok gösterişli ve güzel olmaları gereken düğün gecesinde yapılan yanlış bir seçim ile bütün günün kötü bir hava içerisinde geçmesine neden olabilirler. Peki, gelinlik modelini seçerken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir? Gelinlik modellerini seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önerileri sizlerle paylaşacağız. Sizde bu önerilerimize göre seçim yaparsanız vücut tipinize göre en uygun gelinlik modeline karar verirken çok fazla bir kararsızlık yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

(Ayrıca Gelin Saçı Tasarımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler paylaşımımız da bakabilirsiniz.)

Gelinlik Modeli Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Önemli Detaylar

  • Evliliğe hazırlanan gelin adayları, gelinlik modelinizi seçerken, fiziğiniz, karakteriniz, düğün mekânının teması dikkat etmeniz gereken en önemli konuların başında geliyor.
  • Gelinlik modelini seçerken damat ile yan yana dururkenki görünümünüzü dikkate almanız gerekmektedir.
  • Mevsimin özelliğine göre gelinlik tarzını belirleyebilirsiniz. Eğer baharda bir düğün yapmayı planlıyorsanız gelinliğiniz cıvıl cıvıl çiçekli, ince kumaşlar ve hafif renkli süslemelerden oluşabilir. Ama yaz gelini olmak isterseniz de alternatifler çoğalabilir. Örneğin gelinliğinizi ince tüllü kumaşlardan, çiçekli aksesuarlı ve straplez dekolte bir gelinlik tercih edebilirisiniz.Sonbahar gelini olmak istiyorsanız eğer romantik soft bir gelinlik tercih etmenizde yarar var.Kış gelini olmak isterseniz de saten,tafta, ziberlin ve biraz daha ışıltılı ve pırıltılı gelinlik tercih etmelisiniz.
  • Gelinlik alırken dikkat edilmesi gereken başka bir husus da gelinliğinizi katalogdan beğenmek yerine üzerinizde deneyip size en yakışan gelinliği tercih etmelisiniz. Yakınlarınızın sizi etkilemesiniz izin vermeyin ve gerekirse bir uzmandan fikir alabilirisiniz.
  • Gelinlik alırken orta ve kısa boylu iseniz gelinlikte kabarık olmayan,  hafif kuyruklu evaze etekler, süslemeli motif seçimlerin de ise küçük ve uzunlamasına detaylar tercih edilebilir.
  • Eğer kilolu bir gelinseniz seçeceğiniz gelinlik kulptan açılımlı parçalı ve evaze etekli olmalıdır. Belden kabarık gelinlik modellerinden kaçınılmalıdır. Zira bu gelinlikler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Hatları belli etmeyen hafif dökümlü kumaşlar hatlarınızı gizleyebilir.
  • Eğer göğsünüz dolgun ve büyük ise açık, dekolte gelinliklerden kaçınmalısınız. Göğsünüzdeki belirgin görünümü bölmek için süsleme ve aksesuarlarla hafif kruvazelik verebilirisiniz.
  • Eğer göğsünüz küçük ise balenli, göğüs cub’ı sutyen kesimli, göğüste hafif drape, göğüste hafif kabarık aksesuarlar ve büstiyerler tercih edilmelidir.
  • Gelinliğinize aksesuar seçerken fiziğinize dikkat etmeniz gerekmiyor. Gelinliğinizde aksesuar seçimlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gelin adayının karakteri ile aksesuarın bütünleşmesi gerekmektedir.
  • Düğünün yapılacağı mekana göre de gelinlik modelinin seçilmesi gerekmektedir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*