Ev Dekorunda Duvar Boyasının Yeri

Ev Dekorunda Duvar Boyasının YeriEv dekorasyonunda en önemli detaylardan biri de duvar boyalarıdır. Duvar boyası bulunduğumuz odanın enerjisini çok çabuk değiştiren bir detaydır. Mobilya ve aksesuarlarla da uygun kombin ettiğinizde evinizde istediğiniz uyumu ve huzuru yakalayabilirsiniz.

Duvar boyanızın rengini seçmeden önce sevdiğiniz renk kombinasyonlarını göz ardı etmeyin. Farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Renklerin her insan üzerinde etkileri farklıdır. Sizi etkileyen, neşe veren, sevdiğiniz renkleri seçip evinizde zevkinizi yansıtın.

Evinizi dekore etmeden önce beğendiğiniz dekorasyon resimlerini kesip biriktirin. İçinden size uygun olanları kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz rengin 2 farklı tonunu bir arada da kullanabilirsiniz. Biriktirdiğiniz resimler zamanı geldiğini de size ilham verecek ve seçip yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Evinizde Dinamik ve Canlı Bir Görünüm

Hareketli ve enerjik bir insansanız ve evinizde de canlı ve dinamik bir görünüm elde etmek istiyorsanız. Seçtiğiniz rengin karşısına zıt rengi de koyup evinizde dinamik bir hava estirebilirsiniz.

Odaya uygun renk seçmeye özen gösterin. Eğer odanız güneş görmeyen soğuk bir oda ise ısıtmak için turuncu ve sarı tonları kullanabilir. Daha serin bir görünüm için yeşil veya mavi tonları kullanabilirsiniz.

Kullandığınız mobilya rengi beyaz seçiminde kesinlikle çok önemlidir. Renk seçiminizi kısıtlıyor olsa da mutlaka boya seçerken mobilya renginize uygun bir boya seçmelisiniz. Bir tema seçin ve mobilya, aksesuar, halı renginize uygun tema renginde bir boya seçin. Böylece eviniz ahenk içinde olacaktır.

Evinizi boyarken tonlarının farklı olmamasını istiyorsanız, mutlaka ayrı marka ve aynı seri boyaları satın alınız. Evinizde silinebilen silikonlu duvar boyası kullanırsanız, duvarlarınızı çok daha rahat silebilir ve her zaman daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer simlerden ve taşlardan hoşlanıyorsanız boyanızın içine toz sim ekleyebilirsiniz. Ancak sim elinizi sürdüğünüzde bile bulaşacaktır. Dikkatli kullanmanızda fayda vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*