En İyi Çanta Modeli Seçimi

Çanta, kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Hatta kadınlar için artık aksesuar niteliğini aşmakta adeta kıyafet kadar zorunlu bir araç haline gelmektedir. Eşyalarını koymanın yanı sıra artık bir görüntü amaçlı taşınmaya başlanmıştır. Günümüzde kadınlar artık çantalarına eşya bile koymayıp sadece aksesuar amaçlı ve kıyafeti tamamlayıcı bir ürün olarak taşımaktadır.

2013 Çanta ModelleriÇanta modelleri tasarlanırken, kadınların bütün istekleri göz önünde bulundurularak tasarım yapılır. Abiye, günlük, küçük, büyük vb. birçok modele, desene ve renge sahip olan çantalar bulmak mümkündür. Çanta üretiminin ve piyasasının bu kadar gelişmediği dönemlerde kadınlar sadece bir çanta ile bütün sezonu geçirebiliyor, başka bir çanta alma gereksinimi duymuyorlardı. Ancak günümüzde her kıyafete uygun bir çanta modeli alınmakta, adeta kadınlar tarafından bir çanta koleksiyonu yapılmaktadır. Kışa ve yaza özel çantalar üretilmekte, kışın daha koyu renkli ve deri çantalar kullanılırken, yazın daha açık renkte çiçekli desenlere sahip yazın dokusuna uygun çantalar kullanılmaktadır. Abiye olarak ise son dönemde daha küçük ve avuç içine sığacak tarzda taşlı, süet veya lake çanta modelleri üretilmektedir.

Kadınlar çanta tercihi yaparken, çantanın ilk etapta kaliteli olmasına çok dikkat ederler, çünkü kalite kendini göstermekte ve kaliteli çanta daha uzun kullanım ömrüne sahip olmaktadır. Etrafımızda da gözlemlediğimiz gibi orta boy çantalar artık çok fazla rövanşta olmayıp yerini ya daha büyük ebatlara sahip, ya da sadece elde taşınabilecek özellikte çantalara bırakmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*