Anne Adayları için En Erken Hamilelik Belirtileri

Anne olmaya karar veren kadında bitmek bilmeyen bir stres başlar. İlişkiye girildikten sonra başlayan stresli günler birbirini kovalamaya ve kadının kendini sürekli kontrol etmesine neden olur. Genellikle adet döngünüzün 14. İle 16. günleri arasında denk gelen yumurtlama günlerini kaçırmayınız ve partneriniz ile ilişkiye giriniz. Bu günler sizin en uygun hamile kalma günlerinizdir. Daha sonrasında ise ortalama 15 gün sonra regl tarihiniz yaklaşacak ve gerçek sonuç ortaya çıkacak.

En Erken Hamilelik BelirtileriPeki, regl tarihini beklemeyen birçok kadın hamile olup olmadığını ne zaman anlar. En erken hamilelik belirtileri arasında, kadının çok fazla yaşamaya başlayacağı uyku sendromudur. Gündüze akşam fark etmeden uyku problemi olur ve sürekli gözleri kapanır. Bu durumun yanında, kadının çok fazla yorulması gelir. Hiçbir şey yapmadığı halde kendini yorgun ve halsiz hisseder.

Adet gününüze yaklaşırken, en erken hamilelik belirtilerinin arasında kasıklarda başlayan ağrılar eklenebilir. Kadın normal regl tarihinde yaşadığı bel ve kasık ağrılarını aynen yaşamaya devam eder. Bu süreçte kadın hastalanacağını beklese de, aslında hamile olduğunun belirtileridir.

Hamilelik Belirtilerinde Hislerinize Güvenin

En erken hamilelik belirtilerin bir diğeri de, kadının yaşadığı duygulardır her kadın hamile olduğunu kendiliğinden hissettiğini belirtiyor. İçerisine garip bir duygunun yerleştiğini ve sanki hamile olduğunu önceden bildiğini iletenlerde bulunuyor. Bu gibi psikolojik durumlar çok sık ve kolay rastlanabilecek durumlardır. Unutmayın ki stres hamile kalmayı engelleyen en büyük etkendir. Olabildiğince sakın ve umutlu olun.

Hamile kalma sürecinin 1 yıla kadar normal olduğunu bilmenizi isteriz. Hamile kalmaya karar verdikten sonra, siz stres yapmadan yumurtlama günlerinizi ilişkiye girmekten kaçınmayın yaklaşık 1 yıl boyunca denemeli ve olmaması durumda bir hekime başvurarak sorunları araştırmalısınız. Sizlere gerekli yönlendirmeler yapılacak ve hamile kalma çalışmaları başlatılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*