2013 Yaz Tatili Mekânları

Ülkemizde yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı. İnsanların tercihlerine ve ekonomik durumuna göre tatil olanakları çeşitlenmektedir. Kimisi kalabalıktan hoşlanırken, kimisi sakinliği sevmektedir. Kimisi otel, kimisi pansiyon, kimisi tatil köyü tercih etmektedir. 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde her ihtiyaca göre tatil imkânı bulunmaktadır.

2013'ün En İyi Tatil Mekanları2013 yaz tatili mekânları olarak; Ege ile Akdeniz’i buluşturan Datça, Roma kalıntılarının bulunduğu, yazın esen rüzgârıyla serinlik sağlayabilen Foça, İstanbul’un dışına çıkamayanlar için hafta sonu kaçamağı sayılabilecek kuş cenneti Saros, birkaç örnek olarak sayılabilir. Tatil mekânları elbette ki bu kadarla sınırlı değildir. Genellikle ünlülerin tercihi olan Bodrum da gözde tatil mekânları arasındadır. İhtiyaca göre gerek 5 yıldızlı lüks otelleri, gerek tatil köyleriyle Türkiye’nin en prestijli tatil yöresi olarak Bodrum sayılmaktadır. Bir diğer alternatif ise, yaz sıcaklarından bunalan, yeşille iç içe olmak isteyen ve sakin bir ortam arayanlar için karşımıza çıkan Karadeniz Bölgesi’dir. Trabzon, Samsun, Bolu, Rize, Zonguldak ve Giresun başta olmak üzere, gerek oteller gerekse tatil köyleri veya çadır kentler, tatil yapmak isteyenlere kucak açmaktadır. 2013 yaz tatili mekânları arasında bir diğer seçenek ise adalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ege Bölgesinin en Batı ucu olarak bilinen sakinliği ve rüzgârıyla ünlü Gökçeada veya üzüm diyarı Bozcaada da tatil mekânı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yoğun çalışma temposundan bunalan insanların, dinlenebilecekleri 2013 yaz tatili mekânları yukarıda belirtildiği gibi çok çeşitlidir. Bunlar sadece birkaç seçenek olarak belirtilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*